środa, 7 maja 2014

Trening siłowy / Treningi alternatywne

Wczoraj odbyła się  moja "nie pierwsza" wizyta na siłowni ale za to pierwsza jeżeli chodzi o dokładne wypróbowanie każdej maszyny po kolei. Musiałam sobie wszystko dokładnie poukładać i wypróbować żeby w domu ułożyć sobie trening na każdy wtorek, czwartek i sobotę. Wchodziłam więc cierpliwie na każde urządzenie , sprawdzałam jakie obciążenie zmusza mnie do pracy a jakie w ogóle nie wymaga od mnie wysiłku. Próbowałam sobie różnych pozycji i możliwości pracy z maszyną. Silne mięśnie to lepsze bieganie :) a ja chce dobrze biegać i szybko może też, ale najpierw dobrze.  Jestem w trakcie poszukiwań treningu idealnego. Wkrótce podzielę się z wami pomysłami na efektywny trening siłowy biegacza.


Próbując powoli biegać musiałam zdać sobie sprawę, że dla biegacza (i każdej zdrowej osoby) można wyróżnić kilka cech które ułatwiają nam każdy trening :
Wszystkie te cechy można w sobie wypracować i ciągle doskonalić poprzez efektywne treningi alternatywne.  Regeneracja jest bardzo istotna. Często jest bagatelizowana. Kiedy już się porządnie poćwiczy zwyczajowo ucieka się  szybko do domu wykonując dziwne ruchy rozciągające ciała w takim tempie, że mięśnie prawdo podobnie nawet się nie naciągnął :)  I tutaj wchodzi ponownie temat Jogi. Jeżeli nie macie czasu regularnie uczęszczać na zajęcia (3 razy w tyg x 80 min to sporo czasu)  ,weźcie udział w kilku zajęciach. Nauczycie się techniki rozciągania mięśni, poznacie asany i będziecie mieli lepsze rozeznanie na przyszłość. 
Biorąc pod uwagę moją strzałę cech biegacza ja skupiam się teraz najbardziej na sile i wytrzymałości. Te dwie rzeczy osiągnę poprzez stosowanie treningu alternatywnego w dniu w które nie biegam według poniższego matrixa :

 
 
W moim przypadku skupie się na pływaniu, które świetnie działa zarówno na wytrzymałość jak i regeneracje oraz na Jodze, która ma duży wpływ na wszystko oprócz wytrzymałości :) 
Dodam trening oporowy i core dla wzmocnia stabilności i wytrzymałości
A wy nad czym chcecie pracować najbardziej ?
  

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz