środa, 14 maja 2014

Sposób na Rzucanie palenia

Dawno nie wrzucałam nic odnośnie rzucania palenia.
Po pierwsze nie pale już 133 dni . Pomijam już ile pieniędzy udało mi się zaoszczędzić . 
Ale moje płuca zregenerowały się o całe 4,05 % co jest kroplą w morzu. Obliczyłam że pełna regeneracja nastąpi za bardzo długi czas. Z pewnością moje płuca nie pomagają mi w bieganiu.
Drugą istotną sprawą jest że do dziś wypaliłabym ok. 2660 papierosów . Nawet gdybym wróciła teraz do palenia i tak działałam tylko i włącznie na swoją korzyść.  Oczywiście nie zamierzam wracać do palenia ponieważ wydaje mi się że zrozumiałam jak działa ten nałóg. To jest moje czwarte albo piąte podejście do rzucenia palenia. Drugie które poważnie potraktowałam. No i oczywiście nie ma na to złotego sposobu. Po pierwsze:  Ja starałam się najpierw (jeszcze paląc) eliminować papierosy do których byłam bardzo przyzwyczajona. Na przykład rano zamiast śniadania. Powoli wydłużałam czas o poranku w którym zapaliłam papierosa. W niedługim czasie doszłam do 1,5 h od wstania. Podczas rzucania bardzo mi to pomogło.  Po drugie  : nie zaczynaj rzucać przed większą imprezą lub eventem na którym na pewno zapalisz to oszukiwanie samego siebie.  Po trzecie: Nigdy nie skupiaj się tylko na rzucaniu palenia. Pojedyncze postanowienie sprawi, że będziesz nieszczęśliwy. Zaufaj mi ! Wiem to na pewno. Będziesz czuł, że opuścił Cię twój najlepszy przyjaciel i jesteś samotny. Jeżeli twoi znajomi palą to poczujesz się odrzucony !!! Dlatego najważniejsze jest znalezienie pasji, którą zaczniesz realizować dokładnie w dniu rzuceniu palenia. Nie od jutra, od przyszłego tygodnia. Natychmiast !!
W jaki sposób ? O czym zawsze marzyłeś ? Co chciałeś robić ? Po rzucaniu palenia dojdzie Ci do budżetu min. 300 zł - 400 zł. Przeznacz te pieniądze w całości na swoją pasje !! Bądź gotowy na takie pieniądze. Teraz będziesz mógł spełnić swoje marzenia.  W moim przypadku było wiele pasji :) Ale wygrał sport. Oto lista wydatków związanych ze sportem na które mogłam sobie pozwolić dzięki za oszczędzonym pieniądzom z palenia papierosów. Koszt jednej paczki papierosów wynosi obecnie 14 zł za moje kiedyś ulubione LM linki zielone.  
Podsumowanie  :


 
Nie mówię tutaj o polubieniu czegoś lub chodzeniu na rower raz w tygodniu. Chodzi mi raczej o pełne zaangażowanie w nową pasje. Tylko to pozwoli Ci nie myśleć o nałogu. Kiedy postawisz sobie ambitne cele dotyczące twojej pasji (w moim przypadku maraton ) to zdasz sobie sprawę, że wracając do palenia na pewno Ci się nie uda. Mało tego nie będziesz już miał pieniędzy na kontynuowanie swojej pasji. Nie będziesz miał też czasu (średnio jeden papieros to 1,5 min-2 min ).
 
W skrócie sposób na rzucanie palenia  : Grunt to przestawić swoje myślenie z papieros mnie odpręża na papieros mój wróg. Dzięki nastawieniu pokonasz nałóg.
Środkiem do tego jest wkręcenie sobie nowej ciekawej  pasji
 
Przed : Jak przestanę palić stanę się samotna. Już nigdy się nie zrelaksuje. Już nigdy nie będę mogła oddać się przyjemności palenia :(
 
Po: Jestem zdrowa i mogę realizować swoje pasje. Mam mnóstwo energii i osiągam coraz lepsze wyniki. Nigdy nie wrócę do papierosów żeby tego nie popsuć. Boje się papierosów bo one na pewno znowu mnie pogrążam.
 

3 komentarze :

 1. na szczescie nigdy nie palilam, ale trzymam kciuki za wszystkich, ktorzy chca rzucic :)

  OdpowiedzUsuń
 2. też udało mi się rzucić, nie palę już od grudnia :) a przestałam tak po prostu z dnia na dzień, po jakichś 5 przepalonych latach :D

  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gorzej, jeśli chce się, zeby to Twój tato dla własnego zdrowia rzuci palenie, a on za nic, ale to za nic nie daje się namówic na zmianę myślenia ;p a tak a propos, wrzucam tu wywiad o tym, jak rzucanie palenia poprawia wydolność ;)

  OdpowiedzUsuń