środa, 30 kwietnia 2014

Buty górskie test

Dziś odwiedziłam mój ulubiony sklep Decathlon w poszukiwaniu cenowych okazji . Pogoda coraz lepsza pora wybrać się w góry. Przed jutrzejszą wyprawą w góry opawskie postanowiłam zaopatrzyć się w wygodne buty.

Dziś chciałabym wam przedstawić dwa typy butów w których można wybrać się w każde góry :

1. Buty turystyczne niskie damskie Vermont L SALOMON 199 złButy dosyć twarde . Nie wodoodporne. W takim razie jedynie na suche wyprawy. Producent zapewnia o amortyzacji jednak odczucie powierzchni było bardzo wyczuwalne.
Komfort chodzenia 3/6 (twardo)
Dodatkowo rozmiarówka jest zupełnie inna. Testowałam rozmiar 39 i 1/3 i palec cały czas obijał się o czubek buta. Normalnie noszę 39 . Zaletą jest waga 650 g  bardzo lekkie jak na górskie buty i dobrze dopasowane. Co prawda mierzyłam trochę za mały rozmiar ale gdyby spuchła mi noga mogłabym mieć problem w zmieszczeniu się w bucie.


2. Buty turystyczne niskie damskie Yokota Sport L Wtpf MERRELL 249 zł
Wodoodporne oraz antypoślizgowe. Świetna amortyzacja . But leży na nodze idealnie. Czułam się w nich miękko i swobodnie. Cholewka z zamszu i siateczki. Podszewka z zabezpieczeniem anty bakteryjnym Aegis Nylonowe wykończenie na podbiciu. Podeszwa z kauczuku.
Wadą jest trochę większa waga . Rozmiar testowany 39 leży jak ulał.
Mój faworyt i zostaje ze mną na dłużej !
Komfort : 5/6

Firma Merrell specializuje się w butach na wyprawy odpornych na wszystkie warunki atomosferyczne.  Linia Performance Outdoor  specializuje się w butach dobrej jakości .

Jutro je przetestuje w górach


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz