wtorek, 15 kwietnia 2014

Waga się nie rusza

Oczywiście, że się nie rusza. Na pewno nie przytyłam więc nie ma podstaw żeby iść w górę , ale również nie zrzuciłam mięśni a wręcz je wyrabiam więc nie ma podstaw iść w dół. Moja waga od dłuższego czasu wynosi 61 kg. Podczas przygotować do swojego ślubu doszłam do rekordowej 58,5 kg. Jednak moje ciało  wygląda dużo lepiej z wagą 61 kg i po ćwiczeniach. Czyżby paradoks ? Nic z tych rzeczy  to czysta biologia. Dlatego nigdy nie przejmujcie się wagą. Nie ma nic gorszego niż wychudzona kobieta z obwisłą skórą i podkrążonymi oczami . Nie dajmy się nigdy zwariować i zamienić w suche kościotrupy.  Według mnie na schudnięcie nie ma innej rady jak sport. Możecie schudnąć na samej diecie ale ciało nie będzie wyglądało jak w katalogu. Podsumowując : 

1. Wybieraj diety które mają dobre opinie na całym świecie i przyniosą Ci dużo korzyści 
np. dieta śródziemnomorska 
nie eksperymentuj z dietami cud 
szkoda zdrowia 

2. Dużo się ruszaj
A przede wszystkim dopasuj rodzaj ćwiczeń do swojej osobowości. Postaraj się żeby ruch sprawiał ci przyjemność i satysfakcje. Stawiaj sobie coraz ambitniejsze cele. Czasami aktywność która wydaje się być ci daleka może okazać się stworzona dla Ciebie. Próbuj !!!
Poza tym zawsze wyznacz sobie cel długoterminowy tak jak w moim przypadku przebiegnięcie maratonu w Tokio. Ponieważ uwielbiam Japonię i zwiedziłam ją już wiele razy w wzdłuż i wszerz to właśnie ten maraton jest na mojej liście marzeń. Łączy on przyjemne z pożytecznym ponieważ kiedy to marzenie zrealizuje będe z siebie dumna i przy okazji w swoim ulubionym kraju ;) 

3. Pij Pij Pij 
wodę i zieloną herbatę
zawsze 1,5-2 l dziennie 
Obecnie jest wiele aplikacji na telefony komórkowe, które dadzą ci znać 
kiedy zbliża się czas kolejnego nawodnienia 
Na IPHONA polecam aplikacje WaterMinder. W świetny sposób pokazuje w ilu procentach jesteśmy Już nawodnieni.
4. Ulegajcie pokusą
Dokładnie tak. Jestem zwolennikiem teorii, że  lepiej ulegać pokusą niż sobie czegoś żałować.
Mocne trwanie w postanowieniu nie jedzenia słodyczy skończy się frustracją. I tym samym wpłynie negatywnie na całą naszą dietę. Jeżeli wyrobiliście już dobre nawyki żywieniowe ie ma potrzeby się katować na urodzinach odmawiając tortu :P Śniadanie najważniejszym posiłkiem dnia. Na śniadanie jedzcie dużo i zdrowo Potrzebny wam dobry zastrzyk energii

5.  Przestrzegajcie 5 posiłków dziennie

Wymaga to trochę przygotowań ale pozwala nam 
przyśpieszyć przemianę materii1 komentarz :

  1. Dokladnie o to chodzi. Lepiej wazyc 10 kg wiecej, ale miec smukla wyrzezbiona sylwetke, niz o te dyche mniej i miec zbedny tluszczyk albo tylko skore i kosci. Ja mam BMI na poziomie 30 przy nieco ponad 100 kg i wcale nie wygladam na spasionego. Wystarczy zejsc do 90 kg, lekko podbudowac tkanke miesniowa i bedzie sylwetka marzen. Wedlug wskaznika BMI dla mnie prawidlowa waga to od 67 do 88 kg. Nie wyobrazam sobie siebie wazacego 70 czy 75 kilogramow. To prawie anoreksja

    OdpowiedzUsuń