wtorek, 12 sierpnia 2014

Ćwicznia stabilności - CORE stablity

bieganie.pl
Wtorek był dniem bez biegania. Mimo całej determinacji jaką mam w krokach do osiągnięcia formy moich marzeń nadal najbardziej lubię dni wolne od biegania hehe. Dzień wolny od biegania nie oznacza dnia wolnego od treningu. Wczoraj był czas na tak zwany trening ogólno-rozwojowy. Najpierw wykonałam ćwiczenia stabilizujące. Są bardzo ważne dla biegaczy gdyż pomagają wzmacniać cały gorset mięśniowy, który otacza tułów z przodu i z tyłu czyli po prostu kontrola wszystkich ruchów człowieka. Warto więc w nie zainwestować.  Poniżej zestaw ćwiczeń core które znalazłam na stronie bieganie.pl. Zalecane jest powtarzanie każdego ćwiczenia cztery razy w jednej sesji treningowej. Z biegiem czasu można pododawać bardziej trudniejsze ćwiczenia. Postanowiłam zacząć je wykonywać regularnie. Jeżeli są sposoby na poprawienie mojego biegania to koniecznie muszę ich próbować żeby zostać silnym biegaczem (pisałam o sylwetce biegacza tutaj)
Zdjęcia z biegam.pl
Dodatkowo po ćwiczenia wybrałam się na rower w myśl treningu alterantywnego. Wszystko co robimy poza bieganiem w dniu wolne może zaprocentować w przyszłości lepszymi wynikami na biegu. Ostatnio przeczytałam że bieganie jest jak konto oszczędnościowe. Powoli rosną nam odsetki i zbieramy coraz więcej. Jest to proces długotrwały i powolny ale w końcu doczekamy się kokosów z naszej kapitalizacji odsetek. Dla mnie takimi odsetkami są właśnie ćwiczenia core i zdrowa dieta. Mam nadzieje, że nie długo zacznę również ćwiczyć siłę biegową. Bardzo dużo asan z Jogi ma również wpływ na naszą postawę. Ćwicząc jogę również można pracować na całym rdzeniem kręgosłupa. Najpopularniejsze pozycje wpływające na stabilność kręgosłupa to: kot z naprzemiennym wyciąganiem nogi i ręki,  pies z głową w dół z wyciągnięta nogą ku górze , deska, deska z boku, wojownik (bardzo polecany dla biegaczy), pół księżyc (trochę trunde) , krzesło, orzeł, łódź (palą mięśnie brzucha) .
photos : yoga.about.com
 
Można wykonywać naprzemiennie według uznania :)
ja polecam metodę |wtorek-core / czwartek core-yoga|
wczorajszy rowerek
 
 

5 komentarzy :

 1. http://pinklifebyklara.blogspot.com/2014/04/ja-kobieta-wielkanocny-prezent-dla-was.html
  tu znajdziesz co nieco o książce i moje zdanie na jej temat

  OdpowiedzUsuń
 2. Core jest bardzo potrzebne biegaczom';-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie stosowałem, ale sprawdze jak to podziała na lepsze bieganie

  OdpowiedzUsuń
 4. Ok, czuję się zmotywowana i wracam do swoich treningów! Stop lenistwu ;-) Pozdrawiam :-*

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszelkie ćwiczenia z fit ball gdzie rolę gra stabilizacja też super wpływają na nasze ciało. Zazdroszczę ćwiczenia jogi, ja już się od dawna wybieram na takie zajęcia, ale niestety jestem choleryk i mnie coś takiego po prostu nudzi :P A podobno to nieźle wpływa na relaks :)

  OdpowiedzUsuń