wtorek, 1 lipca 2014

Przebieżki | Tablica na lodówkę |

Pierwszym celem każdego początkującego biegacza jest biegac ciągiem przez 30 min. Kiedy już uda się to osiągnąc następują momenty zwątpienia. W moim przypadku pojawia się pytanie dlaczego wciąż biegam tak wolno ? Odpowiedz jest jedna : cierpliwości na pewno
 
Powodów wolnego biegu  może być dużo. Jednym z nich na pewno jest słaba kondycja, która nigdy wcześniej nie była budowana. Drugim powodem moze być słaba siła biegowa i zła technika biegu. Im dłużej  biegam tym bardziej zwracam uwagę na to czy robię to we właściwy sposób. Nie chodzi o mój perfekcjonizm ponieważ daleko mi do robienia wszystkiego perfekcyjnie. Jednak poświęcam bieganiu bardzo dużo czasu i energii. Chciałabym być pewna że robię to dobrze.  Jestem przekonana że muszę pracować na techniką. Zauważyłam że często ląduje na palcach zamiast na śródstopiu. Dodatkowo wciąż tylko truchtam.
 
Postanowiłam zdecydować się na plan treningowy który polepszy moją siłę biegową i szybkość. Ponieważ ćwiczę z Endomondo wykupiłam sobie miesięczną  wersje premium i stworzyłam plan treningowy który jest oparty na moich dotychczasowych wynikach.
 
Wczoraj miałam przebieżki. Czyli krótkie odcinki biegane szybszym tempem. Bardzo męczące i podnoszące puls. Wydawało mi się, że podczas przebieżek osiągam niesamowicie szybkie tempo a w rzeczywistości było to 7-6 km/min. Na wykresie poniżej możecie zobaczyć założenia treningu. Były dosyć proste. Najpierw 10 min w tempie 7:37. Następnie 20 s przebieżki w tempie 6:24 przerywane 1min regeneracji 7:37. Pierwsze dwie przebieżki zdecydowanie za wolno, trzecia za szybko a ost 3 prawie się udało. Niestety cały bieg był bardziej w tempie 9-8 niż 7:37. 
 
PrzebieżkiCo więc zrobić żeby być lepszym biegaczem ?
Dla mnie to przestrzeganie poniższych zaleceń treningowych
Zamierzam to wydrukować i powiesić w domu
na lodówce żeby na każdym kroku poprawiać swoje wyniki

6 komentarzy :

 1. Fajne spojrzenie na biegacza - przecież bieg to nie tylko praca nóg, ważne jest całe ciało, równowaga, odpowiednia dieta... tak jak z każdymi ćwiczeniami. Cierpliwości i powodzenia, a na pewno osiągniesz progres! :)

  Zapraszam do mnie, dziś przepis na rewelacyjne owsiane ciastka! :)
  www.eatsmart4ever.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne spojrzenie na biegacza, choć osobiście nie jestem przekonana do biegania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie to zrobiłaś ! Ćwiczę od stycznia różne trening w domku i wydaj mi się że to mi bardzo pomogło w rozpoczęciu biegania, myślałam że będzie ciężej - trening HIT i interwały były moimi ulubionymi i to mi pomogło :)

  OdpowiedzUsuń
 4. kiedy bede mogla w koncu pobiegac?? :(((

  OdpowiedzUsuń
 5. swietny ten obrazek ;) oddaje w pigulce biegacza:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oh chciała bym biegać ,,,, Dobrze że przynajmniej mogę skakać :D

  OdpowiedzUsuń