wtorek, 7 października 2014

Weekednowo sportowo

Swój piątkowy trening biegowy przeniosłam na Sobotę. Spędzałam weekend u znajomych na wsi i postanowiłam pobiegać w nieco milszej okolicy. I tak w Sobotę uzbrojona w psa pobiegłam między polami z moim elektronicznym trenerem.  Biegało się bardzo przyjemnie. Szczególnie lubię ten rodzaj treningu kiedy mam odcinki 1 min biegu. Pod koniec nawet udało mi się rozkręcić. Świeże powietrze, słoneczko i idealna temperatura.
Interwały w sumie

Interwały 1 min biegu / 30s biegu
Bieganie w innej okolicy znacznie poprawiło mi humor. Żałuje że mieszam w mieście i nie mogę sobie pozwolić na taką przyjemność.

Drugi trening odbyłam również gdzie indziej. Tym razem biegałam wałami wzdłuż Odry w Opolu. Piękne widoki i pogoda również urozmaiciły mi trening. Udało mi się przeprowadzić wyjątkowo ładny trening.
1. 1 km biegu wzdłuż wału - rozgrzewka
2. 3km interwał po parku ze ścieżką na biegacza
3. 1 km biegu z powrotem - słodzenie


Interwał 2 min biegu / 1 min odpoczynku
 Powyższe interwały okazały się dla mnie ciężkie. Niestety zbyt szybko rozpoczęłam (5:30-06:00) i bardzo szybko zabrakło mi powietrza. Celem jest bieganie w 07:37 min/km ale ciężko mi określić to tempo na samym początku. Jak widać wyżej za każdym razem biegłam za szybko i nie starczało mi już energii na resztę minutowego interwału. Końcowy efekty był taki żę średnio 1 minute biegałam w zadanym tempie a drugą ok. 8 min/km. Nad tym rodzajem interwału muszę jeszcze popracować.
Przebieżka 1 km na początku i jeden z powrotem
Razem zrobiłam ok. 5,2 km więc super !

Poza bieganiem w Niedziele wybrałam się w góry żeby trochę rozruszać nogi.  10 km minęło i nogi poćwiczyły. Cudowna wycieczka. Jak widać Pazdziernik bardzo optymistycznie rozpoczęty i to już z niezłym kilometrażem. Korzystamy z pogody !!!! Jutro podziele się moimi nowymi zakupami sportowymi na jesień.

4 komentarze :

 1. Bardzo fajne zestawienie. Zrobiłaś to na jakiejś aplikacji? :)

  Zapraszam serdecznie do mnie:
  positivefitlife.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. 3mam kciuki i oby tak dalej:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie Ci poszło, za miastem powietrze inne aż chce się biegać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Brawo!! ;-) Pięknie Ci poszło ;-)

  OdpowiedzUsuń