poniedziałek, 22 grudnia 2014

Bieganie - FOTO podsumowanie 2014 !!!!

 Dziś mija ósmy miesiąc biegania. Kilometraż wcale nie duży. Przez ten czas biegałam średnio 3 razy w tygodniu po 3 km. Wysiłek do pół godziny mam już opanowany. Pora na dalsze wyzwania. Ostatnio biegając z koleżanką (która naprawdę dobrze biega zwróciłyśmy uwagę że biegam mocno na palcach.  Koleżanka spróbowała pobiec w ten sposób i wymiękła po 100m. Wiedziałam że jest coś nie tak z moją techniką, poza tym jeżeli ktoś ma sobie utrudnić zadanie to tylko ja. 
Bieganie Kwiecień - Grudzień

Kiedy się zamyślę i mocno nie skupiam na bieganiu biegam na samych palcach. Obciąża to całe moje ciało i ogólnie  jest nie wygodnie. Muszę na każdym kroku skupiać się na uderzaniu całą stopą podłoża. Mimo ciągłych porażek nie przejmuje się. W końcu na pewno uda mi się pobiec . Wygląda jednak na to że muszę doszlifować technikę. I to zupełnie od początku.

Ponieważ bieganie jest dla większości osób bardzo naturalne , nie potrafią zrozumieć w czym tkwi mój problem. Ja sama nie wiem :) ale wiem jedno zamiast siedzieć na kanapie wstaje i walczę. Próbuje biec coraz szybciej i efektywnej. Czyta o bieganiu, pisze o bieganiu i myślę o bieganiu.  W końcu i na mnie przyjdzie czas.

Postanowienia noworoczne odnośnie biegania to przede wszystkim : 

1. Wydłuż dystans - 2015 = 1000 km w biegu !
2. Pracować nad techniką biegania (biegać świadomie) 
3. Pracować na ciałem (silny biegacz = dobry biegacz) 
Więcej czasu na ćwiczenia : nogi i korpus 
4. Nie przejmować się żółwim tempemPierwsze 30 min biegu
  
2015 - lepsza organizacja biegu !!!!!!
Duzo frustracji zostawiam na tej bieżni :)
  I na sam koniec zapomniała o głównym celu na 2014 !!!  Przecież dzięki bieganiu i prowadzeniu tego bloga pokonałam papierosy. Wiele razy to bieganie właśnie pomogło mi zwalczyć chęć zapalenia papierosa . Więc warto !!!!!!!
Teraz zmieniam cel , bieganie musi pozostać ze mną 
na dłużej !!!!  
Nowy rok nowe wzywania !!!!!!!

2 komentarze :

  1. Dla mnie najważniejsze jest własne samopoczucie i praca nad rozwojem, nie same kilometry się liczą. :) Widzisz, ile dobrego przyniosło Ci bieganie i mam nadzieję, że nadal będzie taki progres! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Sporo tego, oby jeszcze więcej treningów odbyło się w 2015 ;) powodzenia!

    OdpowiedzUsuń