czwartek, 21 maja 2015

Jak działa Garmin Connect ? Czyli nowe Endomondo

Moi drodzy dziś trochę inaczej bo nie będzie wykresów z Endomondo. Przyznam że korzystałam często ponieważ zazwyczaj używałam Endomondo na komórce.

Menu
Jednak po otrzymaniu  gwiazdkowego prezentu Garmina 220 . Zegarek skradł moje serce biorę go zawsze w góry i do biegania. Nie mam już problemu z wiecznie wyczerpaną baterią w smart phonie.
 
Z zegarka korzystam już długo a serwis poznałam dopiero niedawno :) Muszę przyznać że jest o wiele bardziej rozbudowany. W absolutny zachwyt wpadłam kiedy mogłam sama napisać trening i wysłać go na zegarek ! To świetne . Moje marszobiegi są teraz poprawne. Zwalniam i przyśpieszam kiedy zegarek mnie pogania ;)
 
W Menu systemu Garmin znajdziemy wszystko od kalendarza do personalnego trenera. Aplikacja posiada szereg statystyk, wykresów nawet w bardzo dużym powiększeniu. Całość jest dosyć intuicyjna i ubrana w czarno-granatowe barwy. Kiedy zegarek jest podłączony możemy ściągnąć aktualizacje albo synchronizować swoje treningi. Odbywa się to bardzo sprawnie.
 
 
 
 
Na początek ułożyłam sobie prosty trening w aplikacji "Trening" . Zaczyna i kończy się bardzo lekkim truchtem. W środku jest 5 powtórzeń bieg/marsz po 300 m biegu i 180 m marszu
 
 
I teraz możecie zobaczyć co dziś pokazał mi program :) Proszę się nie śmiać :
 
Wysokość, Tempo i Rytm w stosunku do czasu

Moja kadencja :)

Tętno , uderzenia/min lub %max

Dokładne segmenty mojego biegu

Dowolne powiększenie wybranego parametru
 
Fajne prawda ?
 
Oprócz tego możemy wgrać treningi do kalendarza lub monitorować swój cel :)
 
Zabawka super dla lubiących gadżety (czyli mnie), biegaczy (czyli jeszcze nie dla mnie)
Do biegania wcale nie potrzebny
Ale jak ktoś lubi wszystko analizować to Polecam !!!
 
 

6 komentarzy :

 1. super... jak dla mnie to wyglada lepiej niz endomondo :D tez lubie gadzety :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam, że już też odchodzę od trenowania z endomondo. Przestało mi się podobać to ciągłe porównywanie czasów itd. I już zacząłem myśleć o takim zegarku treningowym jak Ty masz.

  OdpowiedzUsuń
 3. ale super. uwielbiam tysiące wykresów, statystyk i innych ciekawostek.

  OdpowiedzUsuń
 4. wow, wygląda świetnie! ja używam polara ft7, więc zostaje mi jednak łączyć to z endomondo ;)

  http://www.pretty-perfection.pl/

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna sprawa :) Ja chciałam sobie kupić jakiś tego typu zegarek, ale ostatnio jestem mniej aktywna i muszę przeznaczyć pieniądze na inne wydatki :) Ale zmieniłam telefon, który jest bardziej wydajny i ma więcej internetu, więc znowu mogę cieszyć się Endomondo i innymi aplikacjami (poprzednia komórka w ogole nie łapała GPS i nie mam zapisanych 90% ćwiczeń) :)

  OdpowiedzUsuń