niedziela, 24 listopada 2019

Jak przygotować barek kawowy ?

Wszystko zaczęło się od kubka. Jasno różowy w kształcie piernika od razu zwrócił moją uwagę na tle innych ozdób w dziale świątecznych dekoracji. Może właśnie to że jest różowy spodobało mi się najbardziej. Miałam już dosyć czerwono -zielonych świątecznych motywów.  Nie wiem co takiego jest w kubkach, że mogę je kupować bez końca, Zobaczyłam go w markecie i tak urodził się pomyśl stworzenia w moim domu małego barku , który będzie służył za miejsce do zrobienia sobie gorącej czekolady bądź kawy. Barek obecnie ma charakter typowo świąteczny jednak wraz ze zmianą sezonu zamierzam zmieniać również jego wystrój. Będzie to dobry powód by wykorzystać wszystkie bibeloty takie jak jajka wielkanocne na wiosnę  czy dynie w porze  jesiennej. 
Przed zrobieniem barku miałam w kuchni szafkę  , która zawsze była zagracona . Nie miałam na nią żadnego konkretnego planu więc była to idealna przestrzeń do zrobienia miejsca w którym mogłabym się cieszyć  gorącą czekolada z piankami i zjeść owsiane ciasteczko. 

Po metamorfozie 
Kilka lampek doda całej dekoracji świątecznego  klimatu Do stworzenia takiego miejsca będzie wam potrzebny  motyw przewodni , coś co was zainspiruje i narzuci kolorystkę. W moim przypadku był to kubek piernik. Nie musi być świąteczny tak naprawdę może to być jakkolwiek rzecz która sprawi że od razu macie ochotę napić si ę  czegoś pysznego. Pod wybrany kubek i jego kolory komponujemy kolejne dodatki takie jak puszka z herbatą / czekoladą . U mnie na zdjęciu znajduje się złota puszka z gorącą czekoladą. Dodatkowo obok stoi ozdoba na choinkę również w kolorze złota , która ładnie  komponuje się z puszką. Do tego napis "Merry" , który znalazłam gdzieś na internecie za grosze. Na dole stoi termiczny domek i kolejny kubek.  Małe ozdobne choinki wskazują, że to zdecydowanie pora świąteczna. Klimat całego barku jest utrzymany  w brązach, gdyż takie jest też główny kolor mojego kubka. W tej dekoracji użyłam dwóch pater na ciasto. Dosyć zapomniany przedmiot a bardzo efektowny. Dla mnie również praktyczny gdyż wszystko mogę sobie wyłożyć i nie martwić się o świeżość ciastek. 
Kubek od którego wszystko się zaczęło 

Pamiętajmy , że przy tworzeniu świątecznych dekoracji nie musi ograniczać się do standardowej zieleni i czerwieni żeby zachować świąteczny klimat. Ja użyłam naturalnych brązów, złota i jasnego różu a i tak jest  bardzo świątecznie !

Szafka przed barkiem :) 


1 komentarz :

  1. Super aranżacja! Taki kącik kawowy na święta to super sprawa. Aż chce się zaparzyć kawy i spróbować kawałek ciacha :)

    OdpowiedzUsuń