niedziela, 28 lutego 2016

Motywacja, plan , wymiary czyli START

Na wstępnie powiem że bardzo ciężko mi się mierzyć :) cały czas wydaje mi się że robię to w innym miejscu. Jeżeli ktoś ma na to jakieś dobre rady to chętnie się dowiem. 

Dziś postanowiłam jednak zapisać to co udało mi się zmierzyć i ewentualnie zapamiętać miejsca żeby  za tydzień powtórzyć mierzenie :) 

28-02-2016
Waga : 63,7 
Brzuch - 82
Biust; 90
Kość Biodrowa - 90
Biodra - 93 
Udo - 54 (sama góra) 
Talia : 73
Łydka 40
Ramię 29
 
Dla porównania dla tych którym wymiary nic nie mówią 
Mojego wzrostu jest aktorka Margot Robbie która ma wymiary jakie udało mi się znaleźć 
waga 58- 86-61-86
lub Ewa Chodakowska 
54 kg - 87-65-89 
Doda 
90-63-88  - 169 cm wzrostu
Joanna krupa 
86-61-87  - 170 cm 

Układając moją dietę i moje nowe nawyki kieruje się podstawowymi zasadami zdrowego żywienia. Nie będę głodzić się żeby na wakacjach cierpieć i nie być w stanie podnieść się z leżaka. Chodzi o to żeby czuć się lekko i zgrabnie i to jest cel. 
1. Trzeba sobie zaufać 
Nie ma powodu dla którego nie miałabym osiągnąć celu. Ważne jest sporządzenie listy motywacji i zaglądanie do niej regularnie. To naprawdę pomaga w koncertowaniu się na swoim celu. Bardzo często przy uleganiu pokusie wyrzucam z głowy to co wcześniej bardzo mnie motywowało. Moim nowym sposobem jest zagospodarowanie tablicy magnetycznej , żeby motywacja była cały czas widoczna . Oto przykład mojej tablicy . Znajdują się tam wycinki z czymś co mnie motywuje.


2. Trzeba być realistą 
To oznacza , że nie pojadę na wakacje jako 50 kilowa wersja samej siebie. Oczywiście nie jest to realne i stawianie sobie takiego celu nie ma sensu. Nie ma nic bardziej frustrującego niż cel którego nie da się osiągnąć.  Moim celem jest osiągnięcie 58kg co wydaje mi się celem ambitnym i ciężkim. Jest to bowiem zrzucenie 5 kg w miesiąc. 

O czym cały czas staram się pamiętać : 

=> Sukces diety zależy tylko odemnie 
=> Bez poczucia winy i frustracji 
=> Nie zniechęcam się , mam czas 
=> Planuje posiłki tak żeby znalazł się tam jakiś frykas 
=> Nie komplikuj i dokonuj zdrowych wyborów 
=> Jem w stosunku 90/10 (10% dla przyjemności) 
 
  Już jutro zaparaszam na artykuł z cyklu Dzień 1 :) 
trzymajcie kciuki


sobota, 27 lutego 2016

Efekty zajęć fittnes razem z dietą + 35 dni wyzwania do wakacji

Moi drodzy dawno nie pisałam ale starałam się odnaleźć na nowo moją fit drogę. Jak wiecie bardzo chce biegać ale nie do końca mi to wychodzi :) 

Luty był więc miesiącem eksperymentalnym jeżeli chodzi o zajęcia fitness. Uczęszczałam regularnie cztery razy w tygodniu na zajęcia fitness + stosowałam zdrowe odżywianie w limicie 1440 kcal/dzień. Po ok. dwóch tygodniach byłam lżejsza o ok. 2 kg. 
Przebieg zajęć jest naprawdę wszędzie bardzo podobny. Wszystkie planie nalegają by ćwiczyć pupę , brzuch i uda więc wszystkie ćwiczenia robione przez instruktorkę są w ten sam deseń. 

Dużo przysiadów, dużo podnoszeń obu nóg i wiele brzuszków. 

Muszę przyznać że ciało się wzmocniło takim treningiem. Zdecydowanie lepiej jest mi iść poćwiczyć do fitness clubu niż ćwiczyć w domu z Ewą albo z Anią. Nie wiem dlaczego ale w domu po prostu ćwiczyć nie mogę. Możliwe że za bardzo kojarzy mi się z odpoczynkiem. 

W każdym razie mam teraz tydzień przerwy od ćwiczeń (z uwagi na chorobę :( ) 
i równiutko 35 dni do wyjazdu na wakacje gdzie muszę zaprezentować swoją formę w kostiumie kąpielowym. 

Postanowiłam opisywać  każdy dzień ze szczegółami żebyście mogli zobaczyć na moim przypadku  ile tak naprawdę można zrobić w miesiąc do wakacji :)  Od jutra będziecie mogli śledzić wpisy pod kategorią Wyzwanie. 

Zdaje sobie sprawę że 35 dni to nie jest dużo czasu. To właściwie czas na doszlifowanie i ewentualne zgubienie 2 kg. Jednak każdemu z nas zdarzy się trochę w sezonie zimowym zaspać ;-) Dla tych śpiochów te wyzwanie. 

Główne założenie wyzwania 

1. 5 mały posiłków dziennie (nic dla mnie nowego) ale tym razem węglowodany do godz.15 i w największej dawce na śniadanie . Dodatkowo pełen focus na warzywa . Spróbuje w niektóre dni trzymać się diety wegańskiej

2. Smoothie warzywne zamiast przekąsek - oto mój nowy niezawodny pomocnik 
Świetny Blender w którym od razu otrzymujemy napój w butelce ;) 

3. Motywacyjne lektury 

4. Fitness 2-3/tyg / Yoga 2/tydz i bieganie w wolnym czasie jako cardio
W tym pomoże mi mój nowy wspaniały prezent urodzinowy


Oprócz tego dużo wody , długi sen (przynajmniej 7h) i dużo uśmiechu 
Próbujemy

Jutro podam na starcie moje wymiary i wagę 
Za dokładnie 35 dni podam po zmianach :)